Statistiky nativní reklamy 2026: Červencový snímek 1 041 637 zachycených reklam
Snímek našeho vlastního sběru z července 2026, nikoli průzkum: 1 041 637 záznamů o kreativech, 36 009 identifikovaných inzerentů a 10,75 milionu pozorování napříč 50 sítěmi, s počty podle sítí, mixem kategorií a dobami pozorování.

Většina stránek se statistikami nativní reklamy recykluje stejná desetiletí stará zjištění z průzkumů ("70 % lidí se raději dozvídá o produktech prostřednictvím obsahu"). Tato stránka místo toho přináší datovaný snímek vlastního sběru reklam OpenAdLibrary. Ke konci července 2026 sběr pokrýval 50 nativních reklamních sítí, shromažďovaných hlavně prostřednictvím požadavků API s prohlížečovým crawlerem jako záložní možností, a obsahoval 1 041 637 záznamů o kreativech od 36 009 identifikovaných inzerentů, s 1 975 205 zachycenými cílovými stránkami a 10 751 604 pozorováními reklam v pozadí. Toto jsou počty sebraných záznamů, které můžete jednotlivě prozkoumat, nikoli odhady z průzkumů a nikoli celkové údaje za trh. Dva odhady velikosti trhu od třetích stran jsou označeny samostatně.
Pokud citujete nějaký údaj, uveďte zdroj jako "OpenAdLibrary, snímek sběru z července 2026" a zachovejte jeho upozornění: popisuje pokrytí tohoto sběru, nikoli velikost trhu, výdaje nebo výkon. Na konci je sekce metodologie s upozorněními; makro příběh žije v našem doprovodném reportu Stav nativní reklamy 2026.
Stránka pokrývá hlavní celkové počty, počty záznamů podle sítí, mix klasifikovaných kategorií, doby pozorování, nejdelší doby pozorování ve snímku a hloubku sběru — následované dvěma odhady velikosti trhu od třetích stran pro kontext. Údaje z první ruky jsou počty z jednoho sběru jednoho poskytovatele; nejsou soupisem nativní reklamy.
Hlavní statistiky#
Sběr OpenAdLibrary obsahoval v červencovém snímku 2026 1 041 637 záznamů o nativních reklamních kreativech (OpenAdLibrary, červenec 2026). 615 327 záznamů, tedy 59,1 % celku, bylo pozorováno alespoň jednou v 30 dnech před snímkem (OpenAdLibrary, červenec 2026). 489 511 záznamů bylo poprvé pozorováno v těchto 30 dnech, přibližně 16 300 denně; první pozorování není datum spuštění a změny ve sběru mohou tento počet zvýšit (OpenAdLibrary, červenec 2026). Záznamy byly přiřazeny 36 009 identifikovaným inzerentům, v průměru přibližně 29 záznamů na inzerenta (OpenAdLibrary, červenec 2026). Sběr pokrýval 50 nativních reklamních sítí, včetně Taboola, Outbrain, Microsoft Audience Network, MGID, Revcontent, MediaGo a Yahoo (OpenAdLibrary, červenec 2026). 1 975 205 cílových stránek bylo zachyceno sledováním klikacích řetězců reklam přes přesměrování, přibližně 1,9 na záznam o kreativu (OpenAdLibrary, červenec 2026). 10 751 604 pozorování reklam (výskytů kreativa v sebraném feedu) stojí za snímkem, v průměru 10,3 na záznam, a je to surový materiál pro doby pozorování níže (OpenAdLibrary, červenec 2026).
| Metrika | Hodnota (snímek z července 2026) |
|---|---|
| Sebrané záznamy o kreativech | 1 041 637 |
| Záznamy pozorované v předchozích 30 dnech | 615 327 |
| Záznamy poprvé pozorované v předchozích 30 dnech | 489 511 (~16 300/den) |
| Identifikovaní inzerenti | 36 009 |
| Pokryté sítě | 50 |
| Zachycení cílových stránek | 1 975 205 |
| Pozorování reklam | 10 751 604 |
Zachycené záznamy podle sítě#
Taboola měla ve snímku nejvíce záznamů o kreativech: 352 392 sebraných, z toho 254 020 pozorovaných v předchozích 30 dnech, tedy podíl 72,1 % (OpenAdLibrary, červenec 2026). Microsoft Audience Network byla druhá v počtu záznamů s 332 883, ale pouze 132 784 (39,9 %) bylo pozorováno v předchozích 30 dnech, což je nejnižší podíl mezi hlavními hráči. Tento podíl závisí na tom, jak často a kde byl každý feed sbírán, i na tom, jak rychle inzerenti obměňují kreativa, takže sám o sobě neměří obměnu feedu. (Podrobněji: průvodce nativními reklamami na MSN.) Outbrain (nyní Teads) tvořil 150 462 záznamů o kreativech, 91 668 pozorovaných v předchozích 30 dnech (OpenAdLibrary, červenec 2026). MGID tvořil 96 139 záznamů, 59 604 pozorovaných v předchozích 30 dnech (OpenAdLibrary, červenec 2026). Revcontent tvořil 23 040 záznamů, 15 891 pozorovaných v předchozích 30 dnech (OpenAdLibrary, červenec 2026). Nativní reklamy Yahoo tvořily 14 389 záznamů, 12 473 pozorovaných v předchozích 30 dnech, tedy podíl 86,7 %; to je nejvyšší podíl mezi hlavními hráči v tomto sběru, nikoli důkaz o nejstabilnějším poolu kreativ (OpenAdLibrary, červenec 2026). MediaGo, který se sám popisuje jako reklamní platforma hlubokého učení (MediaGo DSP), tvořil 7 002 záznamů, 797 pozorovaných v předchozích 30 dnech (OpenAdLibrary, červenec 2026). Taboola a Microsoft dohromady držely 685 275 záznamů, 65,8 % sběru, a přidání Outbrain posouvá první tři na 80,2 % (OpenAdLibrary, červenec 2026). Jde o podíly tohoto sběru, nikoli o podíly na trhu.
| Síť | Záznamy o kreativech | Pozorováno v předchozích 30 dnech | Podíl pozorovaný v předchozích 30 dnech |
|---|---|---|---|
| Taboola | 352 392 | 254 020 | 72.1% |
| Microsoft Audience Network | 332 883 | 132 784 | 39.9% |
| Outbrain (Teads) | 150 462 | 91 668 | 60.9% |
| MGID | 96 139 | 59 604 | 62.0% |
| Revcontent | 23 040 | 15 891 | 69.0% |
| Yahoo | 14 389 | 12 473 | 86.7% |
| MediaGo | 7 002 | 797 | 11.4% |
Zbývajících 43 monitorovaných sítí — dlouhý ocas burz a regionálních hráčů — tvoří zbytek indexu (celkem 65 330 sledovaných kreativ).
Mix kategorií klasifikovaných záznamů#
Podíly kategorií níže jsou pouze z klasifikovaných záznamů: v červencovém snímku 2026 neslo kategoriální klasifikaci 182 082 záznamů, přibližně 17,5 % všech záznamů. Neklasifikovaná většina může mít jiný mix.
Zdravotnictví bylo největší klasifikovanou kategorií, s 14,1 % klasifikovaných záznamů (OpenAdLibrary, červenec 2026). Pojištění bylo druhé s 10,8 % a finance třetí s 10,2 %, dohromady 21,0 % klasifikovaných záznamů (OpenAdLibrary, červenec 2026). (Příklady: nativní reklamy ve financích.) Na Taboola tvořilo zdravotnictví 19,2 % z 82 142 klasifikovaných záznamů této sítě, pojištění 11,4 % a finance 10,0 %, dohromady přibližně dvě z pěti klasifikovaných záznamů na Taboola (OpenAdLibrary, červenec 2026). Tyto podíly popisují klasifikované záznamy v tomto sběru, nikoli výdaje nebo podíl na trhu.
Tyto údaje nemohou vyřešit tvrzení, že nativní reklamu "vlastní" jedna kategorie. Doplňky stravy a další nutra nabídky mohou být klasifikovány pod zdravotnictvím, klasifikováno je pouze přibližně 17,5 % záznamů a počty záznamů nejsou výdaje. Kategoriálním datům se dále věnujeme v našem hlubokém ponoru do vertikál.
| Kategorie | Podíl klasifikovaných záznamů (celý sběr) | Podíl klasifikovaných záznamů (Taboola) |
|---|---|---|
| Health | 14.1% | 19.2% |
| Insurance | 10.8% | 11.4% |
| Finance | 10.2% | 10.0% |
Doby pozorování: jak dlouho byla kreativa viděna#
Toto jsou nejhůře pochopená čísla v nativní reklamě. Pro každý záznam o kreativu zaznamenáváme datum prvního a posledního pozorování a většina záznamů byla viděna jen krátce. Krátká doba pozorování není totéž jako krátká kampaň:
59 % záznamů o kreativech nebylo znovu pozorováno po dni, kdy byly poprvé pozorovány (OpenAdLibrary, červenec 2026). 25,2 % bylo pozorováno alespoň 7 dní (OpenAdLibrary, červenec 2026). 10,7 % bylo pozorováno alespoň 30 dní (OpenAdLibrary, červenec 2026). Snímek uváděl průměrnou dobu pozorování 7,1 dne u kreativ, které označil jako "dospělá", aniž by tuto skupinu definoval, takže tento údaj považujte za neověřený. Jde o statistiky sběru, nikoli o životnosti nebo míru úmrtnosti: kreativo může dál běžet tam, kam se sběrač nedíval, a přibližně 47 % záznamů bylo poprvé pozorováno v posledních 30 dnech, takže mnohé ještě nemohly vykázat dlouhé doby. Dlouhé doby jsou zde vzácné, ale neukazují ziskovost; značkové kampaně, testovací rozpočty, pomalá optimalizace a mezery ve sběru je všechny mohou vytvořit a výdaje ani konverze se nepozorují.
| Milník pozorování | Podíl záznamů o kreativech |
|---|---|
| Znovu pozorováno po prvním pozorovaném dni | 41.0% |
| Pozorováno alespoň 7 dní | 25.2% |
| Pozorováno alespoň 30 dní | 10.7% |
Důležité upozornění: sledovací okno tohoto snímku bylo otevřeno 2. června 2026, takže doby pozorování jsou omezeny tímto oknem. Doba je čas mezi prvním a posledním pozorováním, nikoli důkaz nepřetržitého doručování. Kreativa, která začala před 2. červnem, mají podhodnocené doby, a kreativa poprvé pozorovaná blízko data snímku ještě nemohla vykázat dlouhé doby. Frekvence a pokrytí sběru také ovlivňují, zda je živé kreativo znovu spatřeno, takže podíly krátkých dob nejsou naměřenou mírou úmrtnosti.
Nejdelší doby pozorování ve snímku z července 2026#
Protože okno bylo otevřeno 2. června 2026, nejdelší možná doba v tomto snímku byla zhruba osm týdnů a několik sítí mělo kreativa pozorovaná téměř po celou tuto dobu:
V červencovém snímku 2026 byly nejdelší doby pozorování na Microsoft Audience Network a Outbrain alespoň 56 dní a Taboola, MGID, Revcontent a MediaGo měly každá kreativa pozorovaná alespoň 55 dní, tedy blízko celému oknu (OpenAdLibrary, červenec 2026). Kreativa poprvé pozorovaná 2. června mohla začít dříve. Tyto doby ukazují opakované pozorování, nikoli nepřetržité doručování, výdaje nebo ziskovost; příklady uvádíme v článku nejdéle běžící nativní reklamy.
Inzerenti a dlouhý ocas#
S 36 009 identifikovanými inzerenty za 1 041 637 záznamy o kreativech je průměr přibližně 29 záznamů na inzerenta; snímek neuvádí medián ani to, jak jsou záznamy mezi inzerenty koncentrované. Seskupování záznamů podle identifikovaného inzerenta, nikoli podle značky uvedené na kartě, ukazuje operátory, jako jsou srovnávací weby, kupci search arbitráže a lead-gen pojištění, kteří se objevují napříč několika sítěmi bok po boku spotřebitelských značek. Identifikace inzerenta může být nejistá a počty záznamů nejsou výdaje. Kompletní žebříčky a detailní pohledy na inzerenta najdete v článcích nejlepší nativní inzerenti podle sítě a kdo inzeruje na Taboola.
Hloubka sběru#
Každý záznam kreativa je podložen v průměru 10,3 pozorováními z feedu (10 751 604 pozorování napříč 1 041 637 záznamy), opakovaná zobrazení, která umožňují měření rozpětí od prvního k poslednímu pozorování (OpenAdLibrary, červenec 2026). Cílových stránek je více než kreativ: 1 975 205 zachycení cílových stránek oproti 1 041 637 záznamům kreativ (přibližně 1,9 na záznam), k čemuž může docházet, když jedno kreativo rotuje přes několik před-cílových stránek a trackerových destinací (OpenAdLibrary, červenec 2026). Zachycené cílové stránky také napájejí naši detekci kopírovaných cílových stránek, která označuje stránky, které podstatně kopírují stránku jiné značky.
Kontext odvětví (externí zdroje)#
Pro odhad velikosti trhu kolem těchto pozorování stojí za citaci dvě prognózy třetích stran vedle našich dat ze sběru:
Výdaje na nativní displayovou reklamu v USA mají v roce 2026 podle prognózy vzrůst o 13,1 % na 147,98 miliardy dolarů, podle prognózy eMarketer z prosince 2025. Future Market Insights odhaduje globální trh nativní reklamy na 125,6 miliardy dolarů (125 589,1 milionu USD) v roce 2026 ve svém výhledu na roky 2026-2036 zveřejněném 9. února 2026 a Market Research Future modeluje 124,88 miliardy dolarů pro rok 2025 s růstem 12,37% CAGR do roku 2035 (stránka aktualizována 17. září 2026). Protože prognóza pouze pro USA převyšuje oba globální odhady, nemohou tyto zdroje sdílet definici nativní reklamy; než je uvedete společně, ověřte si rozsah každého zdroje.
Externí údaje o velikosti trhu považujeme pouze za kontext; každé další číslo na této stránce jsou data ze sběru z první ruky.
Co snímek z července 2026 může a nemůže ukázat#
Pět klíčových poznatků i s jejich limity:
Většina záznamů byla viděna krátce a malý podíl byl viděn dlouho. Ani jedna z těchto skutečností neukazuje, jak dlouho kampaně běžely nebo které úhly fungovaly, protože dlouhá rozpětí mohou pocházet z kampaní značek, testovacích rozpočtů, pomalé optimalizace nebo načasování sběru. Většinu tohoto sběru tvoří dvě sítě. Taboola a Microsoft Audience Network držely 65,8 % zachycených záznamů kreativ, což odráží pokrytí a frekvenci sběru, nikoli podíl na trhu. Microsoft sice Ad Library zveřejňuje, ale jeho dokumentace uvádí, že pokrývá reklamy zobrazené na Bing.com a doručované v Evropském hospodářském prostoru; nepopisuje pokrytí zde započítávaných nativních umístění. Zdravotnictví, pojištění a finance byly největší klasifikované kategorie. Tvořily 14,1 %, 10,8 % a 10,2 % z přibližně 17,5 % záznamů, které nesou klasifikaci; to neukazuje, kde se koncentrují výdaje ani proč. Sběr zahrnuje mnoho neanglických kreativ. Vzorkuje několik geografií a profilů zařízení, takže výzkumníci mohou najít příklady mimo anglickojazyčné trhy (viz škálování do nových geografií). Počty se rychle mění. Přibližně 47 % záznamů bylo poprvé pozorováno v 30 dnech před snímkem, což částečně odráží otevření okna 2. června 2026 a změny ve sběru, takže tuto stránku berte jako datovaný snímek, nikoli jako aktuální soupis.
Pro mediální kupující je praktické využití užší: použijte snímek k nalezení příkladů k prozkoumání, srovnávejte sítě podle jejich aktuální dokumentace a vlastních testů a posuzujte konkurenty podle toho, co dokážete ověřit, nikoli podle počtů záznamů nebo rozpětí pozorování.
Metodologie#
Co OpenAdLibrary sbírá. OpenAdLibrary sbírá nativní reklamní kreativa (obrázek, nadpis, značka), pozorování umístění a data klikacích řetězců z nativních reklamních sítí (50 ve snímku z července 2026), včetně Taboola, Outbrain/Teads, Microsoft Audience Network, MGID, Revcontent, MediaGo a Yahoo. Sběr je v první řadě založený na API: u nativních sítí žádáme stejné reklamní feedy, které žádají stránky vydavatelů, napříč desktopovými, Android a iOS profily zařízení a více geografiemi, se záložním prohlížečovým crawlerem. Klikací řetězce jsou sledovány přes trackerová přesměrování, bez klikání na živé reklamy, aby se identifikoval pravděpodobný inzerent a cílová stránka; cílové stránky jsou zachycovány a ukládány (1 975 205 zachycení ve snímku z července 2026).
Snímek a okna. Všechny údaje jsou snímkem z července 2026, obnoveným koncem července. Aktuální sledovací okno bylo otevřeno 2. června 2026; "živé" počítá kreativa pozorovaná v uplynulých 30 dnech a všechny údaje o životnosti jsou tedy "alespoň N dnů" — spodní hranice, nikoli přesné životnosti. Identita inzerenta je určena rozbalením trackerových přesměrování a deduplikací zobrazovaných názvů, takže "36 009 inzerentů" počítá entity, nikoli zobrazované názvy.
Upozornění. (1) Počty kreativ měří produkci kreativ tak, jak byla zachycena, nikoli výdaje; inzerenti s vysokou rotací mají větší váhu než stabilní. (2) Sledovací okno začalo 2. června 2026, takže dlouhá rozpětí jsou podhodnocená a nedávno poprvé pozorované záznamy zatím dlouhá rozpětí ukázat nemohou. (3) Podíly kategorií jsou pouze z klasifikovaných záznamů: 182 082 záznamů nese klasifikaci (přiřazovanou ze stopovaných cílových stránek, identifikovaných inzerentů, textu a obrazového materiálu), přibližně 17,5 % sběru. (4) Geografické pokrytí sleduje naše monitorované trhy a v čase se rozšiřuje; podíly podle sítě se mohou s pokrytím měnit. (5) Podíly podle sítě pozorované v uplynulých 30 dnech závisí na frekvenci sběru každé sítě i na skutečné obměně feedu. (6) Data prvního a posledního pozorování nejsou daty spuštění ani ukončení a rozpětí není nepřetržité doručování. (7) Žádný z těchto počtů neměří výdaje, kliknutí, konverze ani ziskovost.
Ověření. Tato čísla pocházejí ze snímku měnícího se sběru z července 2026 a dotazy, které za nimi stojí, nebyly s touto stránkou zveřejněny, takže je produkt dnes nebude reprodukovat přesně. Předplatitelé tarifu Founders ($29.99 měsíčně) mohou prohledávat knihovnu s filtry sítě, kategorie a dlouhověkosti; bezplatný tarif (bez karty) zobrazuje 20 nejnovějších zachycených reklam na Meta, TikTok a nativních reklam. Jednotlivá kreativa citovaná napříč našimi galeriemi příkladů, Taboola a finance, lze stejným způsobem prozkoumat. Novináři a výzkumníci: citujte jako "OpenAdLibrary, snímek sběru z července 2026" a odkazujte na tuto stránku; programový přístup je přes naše API pro data nativní reklamy v tarifu Founders. Tato stránka byla naposledy aktualizována koncem července 2026, proto si před opětovným použitím nějakého čísla zkontrolujte datum.







