Revcontent מול Taboola: היקף, עלות ופרופיל מפרסמים בהשוואה
היקף מדווח-עצמית, תקציבי כניסה מתועדים ופרופיל מפרסמים עבור Revcontent ו-Taboola, באמצעות תמונת מצב מיוני 2026 של מודעות שנתפסו (157,727 קריאייטיבים של Taboola לעומת 11,478 של Revcontent; כיסוי, לא גודל שוק).

תבחרו ב"הרשת הנטיבית הגדולה יותר" ומישהו יגיד Taboola. תבחרו ב"הזולה יותר להתחלה" והם יגידו Revcontent. הראשונה נתמכת במספרי ההיקף של הרשתות עצמן. השנייה פחות ברורה, מפני ששתי הרשתות מתעדות תקציבים יומיים שמתחילים בסביבות $50. כך או כך, כל תשובה כמעט חסרת תועלת בפני עצמה. השאלה שיש למנהל מדיה בפועל היא צרה יותר: עבור הקטגוריה שלי, ההצעה שלי, התקציב שלי, באיזו אחת אני בודק קודם?
התשובה לכך קשורה פחות למספרי היקף מפוארים ויותר לשאלה מי קונה מלאי בכל רשת בקטגוריה שלכם, ולתוצאות הבדיקה שלכם עצמכם. אז ההשוואה הזו מעמידה את השתיים זו לצד זו על היקף, עלות כניסה ופרופיל מפרסמים. החלק של פרופיל המפרסמים מבוסס על תמונת מצב מיוני 2026 של מודעות שתפסנו, שמראה מה הופיע באוסף שלנו, לא הוצאה או ביצועים. אם אתם שוקלים את כל התחום, התחילו עם כיצד להשוות בין רשתות מודעות נטיביות והתייחסו למאמר הזה כאל הצלילה העמוקה על השתיים הללו.
תמונת מצב מיוני 2026 של האוסף שלנו ספרה 157,727 קריאייטיבים שנתפסו ב-Taboola ו-11,478 קריאייטיבים ב-Revcontent. היחס הזה משקף את כיסוי האוסף שלנו כמו גם את הרשתות עצמן, ולכן אינו מדד לגודלן היחסי, להוצאה או להיקף שלהן. השתמשו במספרי ההיקף של הרשתות עצמן שלהלן, עם המגבלות שלהם.
Revcontent מול Taboola במבט חטוף#
Taboola מתארת את עצמה כפלטפורמת הגילוי הגדולה ביותר ומדווחת על יותר מ-600 מיליון משתמשים פעילים ביום. Revcontent מדווחת על יותר מ-130 מיליון משתמשים ביום ביותר מ-9,000 אתרי תוכן. שתי הספרות מדווחות על ידי החברות עצמן ונמדדות באופן שונה, אך הן מצביעות על כך ש-Taboola מגיעה ליותר אנשים. מרכז העזרה של Revcontent קובע מינימום של $50 לתקציב קמפיין יומי, ומרכז העזרה של Taboola ל-Realize ממליץ על לפחות $50 ביום. איזו רשת מבצעת טוב יותר עבור הצעה לא נקבע כאן; זה תלוי בבדיקה שלכם.
| Taboola | Revcontent | |
|---|---|---|
| היקף מדווח עצמית (נבדק ב-7 באוקטובר 2026) | יותר מ-600 מיליון משתמשים פעילים ביום; 9,000 בעלי אתרים בעמוד ה-about שלה, יותר מ-11,000 בעלי אתרים פרמיום ב-Realize | יותר מ-130 מיליון משתמשים ביום; יותר מ-9,000 אתרי תוכן; יותר ממיליארד צפיות במודעות ביום |
| קריאייטיבים שנתפסו (תמונת המצב שלנו מיוני 2026; כיסוי, לא גודל שוק) | 157,727 | 11,478 |
| מלאי בולט | שותפות נטיבית בלעדית ל-30 שנה עם Yahoo (2023) | אומרת שיש לה מלאי בלעדי מבעלי אתרים כולל AccuWeather, NPR, CNN, CBS News, LA Times ו-Reader's Digest |
| כניסת בעלי אתרים | לא מכוסה כאן; בדקו את תנאי בעלי האתרים של Taboola | אין דרישת מינימום לצפיות דף או לתעבורה; בדיקה פרטנית |
| תקציב מפרסם | ממליצה על לפחות $50 ביום, או פי 10 מיעד ה-CPA שלכם | מינימום $50 לתקציב קמפיין יומי; לא נמצא מינימום הפקדה מפורסם |
| פרופיל מפרסמים | ראו את תמונת המצב מיוני 2026 שלהלן | ראו את תמונת המצב מיוני 2026 שלהלן |
היקף: סולם לעומת נגישות#
היקף הוא המקום שבו השתיים באמת נפרדות, והיכן שרוב ההשוואות מפסיקות מוקדם מדי.
על פי המספרים של הרשתות עצמן, Taboola מגיעה ליותר משתמשים יומיים: היא מדווחת על יותר מ-600 מיליון משתמשים פעילים ביום לעומת יותר מ-130 מיליון המשתמשים היומיים של Revcontent. מספרי בעלי האתרים קרובים יותר מכפי שנהוג להניח: Taboola מציינת 9,000 בעלי אתרים בעמוד ה-about שלה ויותר מ-11,000 בעלי אתרים פרמיום ב-Realize, ו-Revcontent מציינת יותר מ-9,000 אתרי תוכן, אם כי ההגדרות שונות. ל-Taboola יש גם הסדרים בלעדיים, כולל שותפות נטיבית בלעדית ל-30 שנה עם Yahoo שהוכרזה ב-2023, כך שחלק מהמלאי שלה אינו זמין במקומות אחרים. יותר היקף משמעו יותר נפח זמין, אך למאמר הזה אין ראיות שהוא מביא ביצועים יציבים יותר, וספירות הקריאייטיבים שתפסנו אינן מראות כמה מפרסמים משלמים על אף אחת מהרשתות.
גם Revcontent פועלת בקנה מידה גדול. עמוד המפרסמים שלה מדווח על יותר ממיליארד צפיות במודעות ביום אצל יותר מ-130 מיליון משתמשים יומיים ביותר מ-9,000 אתרי תוכן, ואומר שהמלאי שלה כולל מיקומים בלעדיים מבעלי אתרים כמו AccuWeather, NPR, CNN, CBS News, LA Times ו-Reader's Digest; לא אימתנו את המיקומים האלה. מרכז העזרה שלה אומר שאין דרישת מינימום לצפיות דף או לתעבורה לבעלי אתרים; כל דומיין נבדק באופן פרטני. אין לנו מדידה של האופן שבו פרופיל בעלי האתרים שלה מתחלק בין שמות מוכרים לאתרים קטנים יותר.
הקריאה המעשית: ההיקף המדווח הגדול יותר של Taboola נותן לקריאייטיב שכבר הוכיח את עצמו בנתונים שלכם יותר מקום להתרחב. המינימום היומי של $50 ב-Revcontent מאפשר בדיקה ראשונה קטנה, אך אם בדיקה שם זולה או מהירה יותר תלוי במחירי הקליקים ובשיעורי ההמרה בקטגוריה שלכם. היקף הוא נכס רק אחרי שהנתונים שלכם אימתו את הזווית.
הערה על השוק הרחב יותר, כי הוא מעצב את האופן שבו "היקף" נידון. בפברואר 2025 השלימה Outbrain את רכישת Teads בכ-900 מיליון דולר, והחברה המאוחדת פועלת כעת תחת השם Teads, כך שהמסגרת הישנה "Taboola מול Outbrain" השתנתה (אנו מכסים זאת ב-Taboola מול Outbrain, כעת Teads). Taboola נשארה עצמאית ומתארת את עצמה כפלטפורמת הגילוי הגדולה ביותר; זו הטענה שלה עצמה. MGID מול Revcontent משווה את Revcontent לרשת נוספת מדרג הביניים.
עלות: רף כניסה לעומת CPC אמיתי#
יש שתי שאלות עלות, ויש להן תשובות שונות.
עלות כניסה: מרכז העזרה של Revcontent קובע מינימום של $50 לתקציב קמפיין יומי, עמוד המפרסמים שלה מפרסם שאין דרישת הוצאה מינימלית, ולא מצאנו מינימום הפקדה מפורסם. קמפיינים מושהים כשהמאזן יורד לכ-$25 אלא אם מימון אוטומטי מופעל, ותשלומים בכרטיס נושאים בעמלת נוחות של 3.15%. מרכז העזרה של Taboola ל-Realize ממליץ על תקציב יומי של פי 10 מיעד ה-CPA שלכם, או לפחות $50; עבור קמפיינים של Maximize Conversions הוא אומר שתקציב של פי 10 מיעד ה-CPA עוזר להשלים את שלב הלמידה, ועבור Enhanced CPC או Fixed Bid הוא מציע להתחיל מפי 5 מיעד ה-CPA ביום. אלה המלצות ולא מינימום קשיח מפורסם. עבור בדיקת קליקים קטנה הרצפות המתועדות דומות; קמפיינים של Taboola שממוטבים להמרות מכוונים לתקציבים הקשורים ליעד ה-CPA שלכם.
CPC אמיתי הוא עניין נפרד, והוא תלוי בקטגוריה, בגיאוגרפיה, במיקוד ובהצעות מחיר בשתי הרשתות. למאמר הזה אין נתוני CPC או המרות מותאמים לשתי הרשתות, ולכן הוא לא אומר לאיזו מהן יש קליקים זולים יותר או עלות רכישה נמוכה יותר. מחיר קליק נמוך יותר עוזר רק אם שיעורי ההמרה מחזיקים, אז השוו עלות רכישה מהבדיקות שלכם עצמכם. סטנדרטים לעלות קליק במודעות נטיביות מסביר כיצד לבדוק מקורות CPC ולבנות בסיס משלכם, ו-כמה עולות מודעות נטיביות עוסק בהערכת תקציב בדיקה.
תפיסה אחת של Taboola מיוני 2026 מציגה דף נחיתה קדם-מכירה פיננסי להקלה במס מ-Fresh Start Information, שנראה לראשונה 13 ימים לפני התפיסה. הטווח הזה לא מראה את עלות הקליק שלה, את שיעור ההמרה שלה או למה היא רצה ב-Taboola:

המסקנה התקציבית: שפטו עלות לפי עלות הרכישה הנמדדת שלכם, לא לפי מחיר הקליק בלבד או לפי כמה זמן מודעה של מתחרה נשארה גלויה.
פרופיל מפרסמים: מה תפסנו בכל אחת#
דפי מחירים לא מראים מי מפרסם. האוסף שלנו תופס מודעות בשתי הרשתות, עוקב אחר שרשראות ההפניה לדפי נחיתה בלי ללחוץ על מודעות חיות, ומזהה את המפרסם היכן שהוא יכול. תמונת המצב מיוני 2026 שלהלן מציגה דפוסים במה שתפסנו, לא הוצאה ברמת הרשת כולה.
התחילו עם הקטגוריות. בתמונת המצב מיוני 2026, התוויות האוטומטיות הגדולות ביותר ב-Taboola היו בריאות (6,048 קריאייטיבים שנתפסו), פיננסים (5,558), ביטוח (4,303), מסחר אלקטרוני (3,330), בית וגינה (2,630) ותוכנה (2,206). ב-Revcontent הן היו בריאות (1,459), פיננסים (424), בית וגינה (403), ביטוח (322), תוספי תזונה (250) ואופנה (123). בריאות היוותה כ-12.7% מהתפיסות ב-Revcontent (בערך אחת משמונה) וכ-3.8% מהתפיסות ב-Taboola. מסחר אלקטרוני ותוכנה לא היו בין שש התוויות הגדולות ביותר ב-Revcontent, אך ספירות ה-Revcontent שלהן לא דווחו, כך שאיננו יכולים לומר כמה קטנות הן היו. השיעורים האלה מגיעים מאוספים עם כיסוי שונה בכל רשת.
התפיסות ב-Taboola כללו מותגי צריכה מוכרים ובעלי אתרים של ארביטראז' (אתרים שקונים תנועה כדי להרוויח ממאמרים עמוסי פרסומות) לצד מפרסמי שיווק ישיר, על פני ביטוח, רכב, קמעונאות, אפליקציות מנויים ופיננסים. לדוגמה, Honda Cars India הריצה קריאייטיב מותג באותה תמונת מצב שבה הופיעו מפרסמי תוספי תזונה:

ביטוח היה התווית השלישית בגודלה ב-Taboola בתמונת המצב (4,303 קריאייטיבים שנתפסו), והתפיסות כללו הצעות ישירות ממוקדות גיאוגרפית, כמו דף הנחיתה הקדם-מכירה הזה לביטוח חיים אוסטרלי, וגם קריאייטיבים של פער סקרנות:

התפיסות ב-Revcontent נטו יותר לפורמטים של שיווק ישיר: תוספי תזונה, זוויות בריאות מסוג "הטריק האחד הזה", דפי נחיתה קדם-מכירה של הצעות פיננסיות ומשפכים של סקרים או הגרלות הופיעו, ומשפכים רבים עברו דרך דף נחיתה קדם-מכירה של תוכן ממומן או תוכן ממומן לפני ההצעה. מלבד שיעור הבריאות שלמעלה, לא מדדנו את הדפוסים האלה, אז התייחסו אליהם כתצפיות ולא כפרופורציות. אין לנו ראיות שהבדיקה של Revcontent מתירנית יותר. המדיניות המפורסמת שלה דורשת שטענות בכותרת יהיו ניתנות לאימות בדף הנחיתה ואוסרת דחיפות כוזבת במבצעים, אז בדקו את המדיניות הנוכחית של שתי הרשתות לפני שתבדקו כל זווית אגרסיבית.
זווית הבריאות האגרסיבית לא הייתה ייחודית ל-Revcontent; גם התפיסות ב-Taboola כללו אותה, כמו הקריאייטיב הזה של פחד מאובדן זיכרון מ-Vital Guardian:

הנה ספירות תמונת המצב מיוני 2026 זו לצד זו. כל שיעור הוא הספירה חלקי הקריאייטיבים שנתפסו באותה רשת בתמונת המצב; היתר נשאו תוויות אחרות או לא נשאו תווית:
| תווית אוטומטית | תפיסות ב-Taboola (שיעור מתוך 157,727) | תפיסות ב-Revcontent (שיעור מתוך 11,478) |
|---|---|---|
| בריאות | 6,048 (3.8%) | 1,459 (12.7%) |
| פיננסים | 5,558 (3.5%) | 424 (3.7%) |
| ביטוח | 4,303 (2.7%) | 322 (2.8%) |
| בית וגינה | 2,630 (1.7%) | 403 (3.5%) |
| מסחר אלקטרוני | 3,330 (2.1%) | לא דווח |
| תוכנה | 2,206 (1.4%) | לא דווח |
| תוספי תזונה | לא דווח | 250 (2.2%) |
| אופנה | לא דווח | 123 (1.1%) |
השיעורים האלה מתארים תמונת מצב אחת תחת כיסוי איסוף שונה בכל רשת, והפרופיל משתנה לפי גיאוגרפיה ועם הזמן. הם לא מודדים הוצאה, מספר מפרסמים או איזו רשת ממירה טוב יותר עבור קטגוריה, ונוכחות של סקרים, הגרלות ומותגי צריכה לא נספרה. השתמשו בהם כדי להחליט היכן להסתכל, ואז בדקו תפיסות נוכחיות בגיאוגרפיה שלכם והשוו את תוצאות הבדיקה שלכם בכל רשת.
כמה זמן נצפו המודעות?#
תקראו אגדות תעשייה על מנצחים נטיביים של 90 יום; התייחסו לזה כפולקלור. מה שנוכל להראות הוא הטווח בין התפיסה הראשונה לאחרונה. בנתוני יוני 2026 החלון הזה נמשך עד כ-28 ימים, והמפרסמים שהקריאייטיבים שלהם הגיעו אליו כללו את SmartAsset בפיננסים, Hidden Hearing בבריאות וכמה משפכי חידוני IQ מ-My IQ. טווח של 28 ימים אומר שתפסנו את הקריאייטיב בתחילת התקופה ובסופה; הוא לא מראה מסירה רציפה, הוצאה, המרות או שהזווית אומתה.
בכל אחת מהרשתות, קריאייטיב שנתפס על פני מפרסמים רבים במשך שלושה או ארבעה שבועות שווה בדיקה, אך התצפית הזו אינה הוכחה שהוא רווחי. היא עשויה לשקף תקציב מיתוג או בדיקה, אופטימיזציה איטית, קמפיין ארוך או פערים בתפיסה. הקריאייטיב "נפטרים ממכשירי שמיעה" של Nebroo שלהלן נראה לראשונה 26 ימים לפני התפיסה הזו:

קריאייטיבים שנצפו לאורך זמן מראים אילו זוויות מתחרים השאירו בשוק. הם לא מראים איזו זווית מנצחת, והעתקה שלהם יכולה להעתיק טענות בלתי מבוססות, אז בדקו גרסה משלכם ובדקו את הטענות שלה.
כיצד לאמת זאת עבור הקטגוריה שלכם עצמכם#
אל תקבלו את הטבלה למעלה על אמונה. כל היתרון של רשת מודעות נטיבית שחיה באינטרנט הפתוח הוא שהמודעות שלה ציבוריות וניתנות לצפייה. הנה השיטה שהיינו משתמשים בה כדי להכריע את שאלת Revcontent-מול-Taboola עבור קטגוריה ספציפית אחת:
עברו על מודעות שנתפסו, מסוננות לכל רשת, גיאוגרפיה אחת בכל פעם (מסננים דורשים את תוכנית Founders). קנייה נטיבית מפולחת לפי רשת ומדינה, אז השוו דומה לדומה. קראו את הקריאייטיבים לזווית, לא לעיצוב. קבצו את מה שאתם רואים ("רופאים שונאים את זה", "החזר 2026", "נהגים במדינה שלכם משלמים יותר מדי") ושימו לב אילו זוויות מופיעות בתדירות הגבוהה ביותר בתפיסות של כל רשת. עקבו אחר שרשרת ההפניה למפרסם ולדף הנחיתה. המפרסם האמיתי לעיתים קרובות מתבהר רק בסוף שרשרת ההפניה, בדומיין של דף הנחיתה. עשו זאת בלי ללחוץ על המודעה החיה, כדי לא לזהם את נתוני הרשת או העוגיות שלכם. עקבו אחר תאריכי התצפית לאורך כמה שבועות. קריאייטיב שנתפס על פני מפרסמים רבים במשך שלושה או ארבעה שבועות שווה בדיקה קרובה יותר, ולראות את אותה הצעה בשתי הרשתות אומר לכם לאן היא נודדת; אף אחד מהשניים לא מראה שהיא ממירה. בדקו זוויות מועמדות בשתיהן. כתבו גרסה משלכם לזווית שנראתה ברשת אחת, בדקו את הטענות שלה, והריצו אותה בשנייה. תנו להמרות שלכם, לא למוניטין, להחליט איזו רשת עובדת עבור הקטגוריה הזו.
שלבים 3 ו-4 הם אלה שמתפרקים בעבודה ידנית. OpenAdLibrary תופס קריאייטיבים, עוקב אחר הפניות לדף הנחיתה בלי ללחוץ על מודעות חיות, ומזהה את המפרסם מאחורי מודעות נטיביות היכן שהוא יכול. ביוני 2026 האוסף הכיל 589,036 קריאייטיבים, 926,259 לכידות של דפי נחיתה ויותר מ-5.4 מיליון תצפיות מודעות על פני 42 רשתות; אלה נתוני אוסף היסטוריים, לא ספירה נוכחית או גודל שוק. אתם יכולים להשוות תפיסות בתצוגת מרגל המודעות של Taboola שלנו ולעשות אותו דבר עבור Revcontent. התוכנית החינמית מציגה את 20 המודעות החדשות ביותר של Meta, TikTok ומודעות נטיביות ללא כרטיס; חיפוש, מסננים ומחקר שמור דורשים את תוכנית Founders ב-$29.99 לחודש.
הפסיקה#
אין מנצח אוניברסלי, רק התאמה. Taboola מדווחת על ההיקף הגדול יותר ומחזיקה במלאי בלעדי כמו Yahoo, וזה משנה ברגע שקריאייטיב הוכיח את עצמו בנתונים שלכם. Revcontent מתעדת מינימום של $50 לתקציב יומי ובדיקה פרטנית של בעלי אתרים. אף אחת מהבחירות לא מכריעה את עלות הקליק, את שיעור ההמרה או את מידת הקפדנות שבה ייבדק הקריאייטיב שלכם; תוצאות הבדיקה שלכם והמדיניות הנוכחית של כל רשת כן.
גישה מעשית היא לחקור את שתי הרשתות, לבדוק זוויות מועמדות בכל אחת ולשמור על זו שמנצחת את ההצעה בנתונים שלכם עצמכם. למסגרת שמתמקדת בתקציב של אותה החלטה מול אפשרות שלישית, ראו MGID מול Taboola.





