MGID vs Revcontent: Mid-tier native netwerken vergeleken
Een data-geleide vergelijking van MGID en Revcontent op basis van de echte adverteerdersmix, verticale verdeling en ad-langdurigheid die we hebben vastgelegd uit de live creatives van elk netwerk.

MGID en Revcontent vullen dezelfde plek in de meeste affiliate mediaplannen in: de mid-tier native netwerken waar je naar grijpt wanneer Taboola en Outbrain te duur zijn, te traag met goedkeuren, of te streng op de aanbiedingen die je daadwerkelijk runt. Beide beloven goedkope clicks, snelle onboarding en verticals die de premium platforms niet aanraken. Het lastige deel is weten welke past bij je aanbieding, je geo en je risicotolerantie. De meeste vergelijkingen beantwoorden dat met gerecyclede media-kit cijfers.
Deze is een data-onderzoek. Het doet twee dingen anders. Ten eerste baseert het de vergelijking op de gepubliceerde, verifieerbare operationele parameters van elk netwerk. Ten tweede, en nuttiger, laat het je de echte adverteerders- en verticale mix zien van creatives die we daadwerkelijk hebben vastgelegd op elk netwerk. Over de 589.036 creatives in de OpenAdLibrary-index (juni 2026) hebben we momenteel 49.689 van MGID en 11.478 van Revcontent. Dat gat alleen al vertelt een verhaal, en daar komen we op terug.
MGID vs Revcontent in één oogopslag#
Beide zijn mid-tier native ad-netwerken gebouwd voor performance buyers. MGID publiceert de bredere footprint: 200+ landen, 850M+ maandelijkse unieke bezoekers, 32.000+ directe publishers, wat het sterker maakt voor Tier 2/3 en niet-Engelstalige geos. Revcontent leunt naar high-volume, low-CPC Tier 1 (VS, VK, Canada, plus Brazilië) en content arbitrage. Goedkeuringsdrempels zijn vergelijkbaar. De echte onderscheidende factor is de adverteerders- en verticale mix die elk netwerk daadwerkelijk runt, en die je kunt lezen in plaats van raden.
Beide zitten één trede onder de premium tier in onze gerangschikte lijst van native ad-netwerken, en beide zijn het best te begrijpen in relatie tot Taboola, het referentiepunt voor zowel MGID vs Taboola als Revcontent vs Taboola kopers.
De gepubliceerde parameters#
Begin met wat de netwerken zelf vermelden. Dit zijn de cijfers die je toegangsbeslissing vormen voordat er ook maar één dollar beweegt.
| Dimensie | MGID | Revcontent |
|---|---|---|
| Opgericht | 2008 | 2013 |
| Vrijgegeven bereik | 850M+ maandelijkse unieke bezoekers, 32.000+ directe publishers, ~185B maandelijkse impressies | ~56,5M bezoekers (kern geos); ~250B maandelijkse impressies geclaimd |
| Geografische footprint | 200+ landen, 70+ talen | VS, VK, Canada, Brazilië kern; Tier 1-gericht |
| Minimale storting / financiering | ~$100 | ~$50 financiering, ~$100 dagelijks campagnebudget |
| Vermeld minimumbod | ~$0,01 CPC (Tier 2); ~$0,015 tot $0,10 (Tier 1) | ~$0,001 CPC-vloer |
| Goedkeuringsperiode | Tot ~72 uur | Compliance review (vaak ~72-uur wijzigingsvenster) |
| Toegewezen accountmanager | Bij ~$1.000 saldo | Afhankelijk van account-tier |
Een paar dingen springen eruit.
Bereik is niet appels met appels vergelijken. MGID telt publishers en unieke bezoekers over een echt wereldwijd netwerk. Revcontent's meest geciteerde bezoekersaantal is geconcentreerd in een handvol Tier 1 markten, zelfs terwijl het zeer hoge ruwe impressievolumes claimt. Als je aanbieding Tier 2 of Tier 3 inventory nodig heeft, en veel nutra, sweepstakes en crypto-aanbiedingen hebben dat, dan is MGID's footprint de eerlijkere match. Revcontent's kracht is diepte in de markten die het dekt, niet breedte. (Voor waarom "maandelijkse impressies" een zwakke proxy is voor bruikbaar bereik, zie onze methodologie voor rangschikking van native ad-netwerken.)
De "geen minimale uitgave" framing is marketing. Revcontent's $50 financieringsvloer is echt laag, maar een campagne heeft nog steeds ongeveer een $100 dagelijks budget nodig om te draaien, dus de praktische toegangskosten komen dicht bij MGID's ~$100 storting. Geen van beide netwerken is een barrière op geld. Beide zijn een barrière op compliance: legitieme business, kwalitatieve landingspagina's, beleidsconforme creative.
Bodvloeren signaleren traffic-economie, niet je echte CPC. Een $0,001 vloer op Revcontent of een $0,01 Tier 2 vloer op MGID vertelt je dat de veiling goedkoop kan uitkomen. Het vertelt je niets over wat je zult betalen om competitieve plaatsingen in je vertical te winnen. Voor gegronde cijfers, combineer dit met onze CPC-benchmarks voor native ads en de bredere gids voor native ad-kosten.
Goedkeuringsdrempels: waar affiliates daadwerkelijk vastlopen#
Voor een affiliate buyer is de storting triviaal. De goedkeuringspoort is alles. Hier gedragen beide netwerken zich meer op elkaar dan hun pitches suggereren.
- Handmatige compliance review bij binnenkomst. Beide screenen je account, landingspagina's en creative voordat je opschaalt. Beide kunnen midden in een campagne pauzeren of wijzigingen aanvragen.
- Verticale gevoeligheid boven budgetgevoeligheid. Wat je afwijzing oplevert is een niet-conforme aanbieding of een dunne, gecamoufleerde lander, niet een kleine storting. Agressieve nutra-claims, fake-news-stijl pre-landers en ongefundeerde financiële aanbiedingen zijn de gebruikelijke triggers op beide platforms.
- Beleidsverschuiving. Beide netwerken verstrakken en versoepelen handhaving in de loop van de tijd, vaak als reactie op regelgeving. De EU's Digital Services Act en FTC-handhaving hebben elk native netwerk richting strengere creative review geduwd. Wat vorig jaar goedkeurbaar was, is dat nu misschien niet meer.
De meest nuttige vraag voorafgaand aan lancering is niet "wat is de minimale storting?" Het is "wat keurt dit netwerk momenteel goed en houdt het live in mijn vertical en geo?" De netwerken zullen het je niet vertellen. Hun live ads wel.
Dat onderscheid is het hele spel, en het is waarom een media kit het niet kan beantwoorden. Goedkeuringsbeleid is geopenbaard gedrag, niet vermeld beleid. Neem deze MGID-financiën ad van IForex, die we 16 dagen achter elkaar hebben zien draaien. Een broker-aanbieding met een "wat je niet weet kan je geld kosten"-hoek overleeft MGID's review en blijft live. Dat is een compliancesignaal dat je kunt kopiëren.

Adverteerders- en verticale mix: lees het, raad het niet#
Gepubliceerde reviews geven een richtingsbeeld. MGID wordt geassocieerd met nutra, financiën en crypto, dating en consumentenproducten. Revcontent wordt gekoppeld aan content arbitrage, voeding en gezondheid, ecommerce en lead-gen. Dat is een prima startpunt. Het is geen basis voor een budget, omdat verticale reputaties de realiteit met kwartalen achterlopen.
Onze vastgelegde data verscherpt het beeld. Hier is de daadwerkelijke top van de verticale mix van elk netwerk in de OpenAdLibrary-index (juni 2026):
| Rang | MGID (49.689 creatives) | Revcontent (11.478 creatives) |
|---|---|---|
| 1 | Entertainment (8.904) | Gezondheid (1.459) |
| 2 | Gezondheid (615) | Financiën (424) |
| 3 | Verzekeringen (378) | Huis & Tuin (403) |
| 4 | Software (161) | Verzekeringen (322) |
| 5 | Ecommerce (138) | Nutra (250) |
Twee bevindingen om even bij stil te staan. Ten eerste is MGID's veruit grootste categorie entertainment, de klassieke content-arbitrage en "je zult dit niet geloven" clickbait-motor. De papegaai-die-Beyonce-zingt ad hieronder is precies dat genre, en hij liep 16 dagen. Ten tweede is Revcontent's mix vlakker en meer direct-response: gezondheid bovenaan, dan financiën, huis en tuin, verzekeringen en een expliciete nutra-cluster. Als je nutra- of supplementenaanbiedingen runt, toont Revcontent een schonere concentratie in die baan dan MGID in de onze.

Voor context leunt de totale index op financiën (17.232 creatives), verzekeringen (15.629) en gezondheid (14.895) bovenaan, dus de vraag naar gezondheid op beide netwerken volgt een breed marktbreed patroon in plaats van iets netwerkspecifieks. Waar MGID sterk afwijkt van de index is entertainment, dat zesde staat in de totale index maar de mix van MGID zelf domineert.
Dit is waar OpenAdLibrary voor is gebouwd voor de vergelijking. Het oogst live publieke native ads van zowel MGID als Revcontent, legt de echte creative afbeelding op volledige kwaliteit vast, classificeert de ad-tech supply chain en volgt elke klik door naar de landingspagina van de adverteerder zonder op de live ad te klikken. Dat verandert "wat runt dit netwerk?" in een query.
Hoe je de MGID-vs-Revcontent analyse zelf uitvoert#
- Filter op netwerk. Haal vastgelegde creatives op voor MGID, dan Revcontent, als twee aparte cohorts. Je vergelijkt nu wat er daadwerkelijk live is, niet wat een sales deck beschrijft. Start vanuit de MGID ad spy weergave om het live MGID-cohort te zien.
- Segmenteer op geo tier. Splits elk cohort op in Tier 1 vs Tier 2/3. Dit is waar MGID's breedte verschijnt tegenover Revcontent's Tier 1-diepte. Je ziet meteen welk netwerk überhaupt aanwezig is in je doel-geo. MGID's India-footprint is nu zichtbaar in de HDFC Life levensverzekering creatives hieronder, geprijsd in roepies, wat het soort Tier 2/3 inventory is dat je simpelweg niet op Revcontent zult vinden.
- Filter op vertical. Verfijn naar je categorie op beide netwerken. Tel unieke adverteerders en unieke aanbiedingen, niet alleen ads. Een vertical met veel adverteerders en aanbiedingen is een liquide, competitieve markt. Eén met twee adverteerders die creatives recyclen is een val.
- Sorteer op langdurigheid en spreiding. Dit is het signaal dat het meest uitmaakt. Onze index observeert momenteel individuele creatives tot ongeveer 28 dagen continu draaien, en degenen die dicht bij dat plafond blijven, zijn bewezen. Iemand blijft betalen om ze te draaien omdat ze converteren. Een stroom van gloednieuwe, laaggespreide creatives is ruis. (Industrie-overlevering over 90-daagse evergreen winnaars is echt, maar dat is een langere horizon dan ons observatievenster, dus behandel het als apart van wat we meten.)
- Volg de klik naar de landingspagina. Voor de langlopende winnaars, volg de klik door naar de lander of pre-lander. Dat is waar de funnel, de invalshoek en de compliance-houding leven, en het vertelt je wat elk netwerk bereid is goed te blijven keuren.
- Identificeer de echte adverteerder. Het kennen van het merk achter een duurzame ad stelt je in staat om de hele native footprint van een concurrent in kaart te brengen: op welke netwerken ze draaien, welke geos, welke invalshoeken overleven op MGID vs Revcontent.

Voer die zes stappen uit en de abstracte vraag stort in tot een verdedigbaar antwoord voor je aanbieding: welk netwerk heeft meer adverteerders in je vertical, meer duurzame winnaars, aanwezigheid in je geo en landingspagina-patronen die overeenkomen met een compliance-houding die je kunt repliceren.
De signalen lezen#
Hier is hoe je interpreteert wat de cohorts je laten zien.
- Een vertical met veel unieke adverteerders en langlevende creatives is een werkende markt. MGID's 8.904 entertainment creatives betekenen een diepe bank van arbitrage-concurrenten om tegen af te zetten. Meer concurrenten betekent meestal bewezen economie.
- Een strak cluster van langlopende creatives geconcentreerd in één geo is een dieptesignaal. Minder markten, maar een schaalbaar Tier 1-patroon dat het modelleren waard is. Dat is de Revcontent-vorm in gezondheid en nutra.
- Een bijna lege vertical op één netwerk is het netwerk dat je iets vertelt. Door geopenbaard gedrag kan het dat publiek niet leveren of keurt het dat aanbiedingstype niet goed. Hoe dan ook, je hebt een verspild testbudget bespaard.
De gezondheidsvertical is een goed live voorbeeld. Het is de topcategorie op Revcontent en komt ook voor op MGID. Diabetes- en glucosebeheeraanbiedingen zoals de Insulux-ad hieronder draaien wekenlang, wat je vertelt dat de gezondheidssupplement-funnel nog steeds compliance haalt en converteert op deze netwerken. Dat is het soort duurzame winnaar dat het waard is om uit elkaar te halen.

Het punt is niet welk netwerk "wint" in het abstracte. De winnaar is aanbieding-, geo- en verticalspecifiek, en je kunt het meten in plaats van iemand anders verouderde mening over te nemen. Tools zoals Copy DNA en Creative Studio laten je dan de duurzame winnaars die je hebt geïdentificeerd bestuderen of de invalshoek herbouwen, maar de bovenstaande lezing is de basis.
Dus, MGID of Revcontent?#
Gebruik de gepubliceerde parameters om verwachtingen te stellen, en laat dan de live ads de beslissing nemen.
- Kies MGID wanneer je breedte nodig hebt: Tier 2/3 geos, niet-Engelstalige markten (onze index toont nu al live MGID-vraag in India en heel Azië), of content-arbitrage en entertainment plays waar een netwerk van 32.000 publishers je de meeste adverteerders geeft om tegen af te zetten.
- Kies Revcontent wanneer je high-volume, low-CPC direct-response draait in kern Tier 1 Engelstalige markten, je gedisciplineerde creative testing hebt en gezondheid, nutra of ecommerce je model is. Zijn vastgelegde mix is daar precies op geconcentreerd.
- Laat beide door dezelfde oogst lopen voordat je je vastlegt. De storting is klein op beide, dus de echte kosten van een verkeerde keuze zijn verspilde creative cycli en goedkeuringsfrictie, beide vermijd je door eerst de live data te lezen.
Geen van beide netwerken is een premium ad-netwerk in de Taboola-zin, en dat is het punt: toleranter, goedkoper, variabeler, wat kopers beloont die verifiëren in plaats van aannemen.
De snelste manier om te stoppen met gissen is om te kijken naar wat elk netwerk vandaag serveert. Start gratis en blader door live MGID- en Revcontent-ads: echte creatives, echte adverteerders, getraceerd naar de landingspagina, vergeleken op je eigen vertical voordat je uitgeeft.




